سالانه هزاران نفر به سفارت انگلیس درخواست ویزا میدهند ولی متاسفانه بسیاری از درخواست ها به دلیل کامل نبودن مدارک رد می شود.از طرفی دیگر با توجه به حساسیت این موضوع ، یکی از مهم ترین دغدغه های مسافرانی که قصد سفر به انگلیس را دارند اخذ ویزا توریستی انگلیس و ترس از ریجکتی می باشد. با توجه به اینکه هر پاسخ منفی از طرف سفارت برای پرونده ما در درخواست های بعدی نمره منفی محسوب میشود، با ما همراه باشید تا باهم مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای انگلیس را بررسی کنیم.

چه دلایلی باعث ریجکتی ویزای انگلیس میشود؟

1-برنامه سفر طولانی

واقعیت این است که انگلیس کشور کوچکی است و فقط چند روز برای اقامت توریستی کفایت میکند. در صورت ارائه برنامه سفر طولانی به نظر میرسد که شما قصد اقامت یا کار دارید. از طرفی انگلستان یکی از گران ترین کشورهای جهان است و حساب بانکی شما باید نشان دهنده تمکن شما برای تأمین هزینه های سفر طولانی به این کشور باشد. بهترین برنامه سفر بین 7 الی 10 روز میباشد و اگر قصد بازدید فقط از لندن را دارید کمتر از هفت روز بسیار عالی است.

 

2-مبهم بودن برنامه سفر

اینکه شما قصدتان از سفر را بصورت واضح بیان نکنید و یا اینکه شما در مدت سفر خود به انگلیس دقیقا در کجا اقامت دارید یکی از مهمترین دلایل افزایش حساسیت آفیسر پرونده و رد کردن درخواست می باشد. در برنامه سفر شما باید اطلاعات دقیق تاریخ ها و شهرها و کارهایی که میخواهید انجام دهید را روز به روز و با جزئیات مشخص کنید.

 

3-نکات مهم در گردش حساب

این غیرعادی نیست که شما بخاطر حساب بانکی تان ریجکت شوید.یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای انگلستان ، نامه تمکن مالی معتبر و گردش حساب می باشد که باید شرایط زیر را دارا باشد :

الف) درآمد ماهیانه
شما باید ثابت کنید حقوق ماهیانه ثابت دارید.
حقوق ماهیانه مستقیما به حساب بانکی شما واریز شود.
اگر شما حقوق خود را به صورت نقد و یا چک دریافت میکنید حتما باید در حساب بانکی تان واریز شده باشد.
در غیر این صورت به این معنی است که حقوق دریافتی اظهار شده در حساب بانکی شما مشخص نیست.

ب )دارا بودن تمکن مالی بیشتر از هزینه سفر
اگر کل هزینه های سفر شما به انگلیس بیش از نصف پس انداز یا چند برابر حقوق ماهیانه شما باشد ویزای شما رفیوز میشود. این منطقی نیست که شما همه پس اندازتان را در یک سفر به انگلیس خرج کنید، بنابراین شما نیاز دارید به اینکه حداقل نصف پس اندازتان را برای مواقع ضروری داشته باشید. همچنین از نظر آفیسر شما نباید بیشتر از دو برابر حقوق ماهیانه تان را برای سفر به انگلیس خرج کنید. اگر درآمد ماهیانه شما پایین است صبر کنید تا درآمدتان بالا برود و یا مبلغ پس انداز خود را افزایش دهید.
لازم به ذکر است حتی اگر یک پاداش از کارفرما دریافت کنید یا یک اسپانسر هزینه شما را بدهد باز هم لازم است که شما پس انداز بیش از دو برابر هزینه های سفر به انگلیس را داشته باشید.

پ) واریزی های غیر متعارف در حساب بانکی بدون هیچ سند و مدرکی

 

4-نامه مرخصی از کار

نامه ی مرخصی مستقیما با پرونده ی درخواست ویزا ارتباط دارد که باید شامل دو نکته باشد:

الف- ارتباط داشتن شما را با کشور محل اقامت نشان دهد
ب- ایجاد تعهد به بازگشت
در کل نامه مرخصی باید به اینکه شما چه تاریخی وارد انگلستان میشوید و چه تاریخی جهت حضور در محل کار برگردید را اشاره کند.
نامه باید روی سربرگ شرکت مربوطه با امضای کارفرما باشد.

و همچنین باید اثبات شود که برای سفر به انگلستان از کسی پول قرض نمیگیرید و پس انداز دارید و اگر کارفرما حقوقتان را به حساب شما واریز میکند اشکال ندارد. در مجموع هر مبلغی که نشان بدهد شما از کسی پول قرض گرفته اید تا حسابتان را تقویت کنید برایشان متقاعد کننده نیست و باعث ریجکتتان میشود.

مبالغ قابل توجهی که بیشتر از درامد ماهیانه ای است که اعلام شده است و منبع و منشا این پول با توجه به مدارک ارائه شده مشخص نباشد باعث ریجکتی ویزای انگلیس میباشد.

5-کمبود سابقه سفر

سابقه سفر خوب شما نشان میدهد که شما قصد غیر قانونی برای ورود به کشور انگلستان را ندارید. اگر شما قصد اقامت و ماندن غیر قانونی داشتید قطعا شما باید در یکی از کشور های زیادی که قبلا سفر کرده اید می ماندید.
اگر سابقه سفر ندارید حتما سابقه سفر خوب و قوی بسازید.

 

6-عدم توضیحات مختصر روی مدارک ارائه شده

فرم درخواست ویزای انگلیس تمام جزئیات برنامه شما را نمیتواند در بر بگیرد بنابراین کاور لتر (cover letter) یک راهیست برای شما که آفیسر را متقاعد میکند که شما به دنبال ویزای توریستی هستید.کاور لتر (cover letter) بایستی مستقیما اشاره کند به هدف از سفر, وضعیت مالی, تاریخچه سفر و اهدافی که نشان میدهد قصد بازگشت دارید کاور لتر (cover letter)نباید بیشتر از یک صفحه باشد و بسیار ساده و تمیز بنویسید. توجه داشته باشید که آفیسر به فرهنگ و ادبیات شما آشنا نیست و کلمه ای که مربوط به فرهنگ خاص شماست استفاده نکنید.

7-کمبود مدارک مناسب از اسپانسر یا دعوت کننده

اگر شما یک اسپانسر دارید برای ورود به انگلیس حتما باید مدارک کامل از دعوت کننده داشته باشید که شامل:

1.نامه ای از دعوت کننده که شامل محل اقامت و هزینه های مربوط به سفر شامل هزینه های حمل ونقل و بازدید از مراکز دیدنی که شامل پرداخت ورودی می باشد و سایر هزینه هایی که ممکن است شما در آنجا داشته باشید.
2.گردش حساب بانکی اسپانسر در سه ماه گذشته
3.صفحه ی اصلی پاسپورت بریتانیایی اسپانسر
4.قبوض آب،برق و گاز اسپانسر

8-در صورت داشتن ریجکتی قبلی آن را مخفی نکنید

سفارت انگلیس تمام اطلاعات شما را با سایر کشور ها به اشتراک میگذارد شما فقط باید اطلاعات درست رادر پرونده ارائه بدهید و از مخفی کردن ریجکتی های قبلی چه انگلستان چه سایر کشور ها پرهیز نمایید که این خود باعث ریجکتی مجدد میشود.

9-اقدام مجدد با سابقه ریجکتی بدون تغییر شرایط درخواست کننده

اگر شرایط قبلی شما تغییر نکرده مجدد اقدام ننمایید چون باعث ریجکتی مجدد میشود
چندین بار ریجکتی باعث ممنوعیت ورود و اسم شما وارد بلک لیست میشود. در صورتی که تغییرات اساسی در شرایط شما ایجاد نشده به هیچ وجه اقدام ننمایید.

در نهایت ریجکتی ویزای انگلیس در این روزها بسیار زیاد است و بایستی برای اقدام ویزا شرایط درست داشته باشید و مدارک را درست در کنار هم و با ترتیب ذکر شده و با دلایل فوق چیدمان کرد و این کار بسیار تخصصی میباشد لطفا در مورد ویزا خود را عامل تجربه کردن قرار ندهید.

نظر بدهید