سفری رویایی به شهر پاریس، رم ، بارسلون و ….. قطعا از به یادماندنی ترین تجربیات هر فرد خواهد بود .بازدید از بزرگترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت جهان فقط با دریافت یک ویزا ، ویزای شنگن ! مجموعه ای از 26 کشور با مساحت بیش از 4.300.000 کیلومتر مربع  و جمعیتی حدود 420 میلیون نفر که شهروندان خارج از این حریم برای ورود به آن ملزم به دریافت ویزایی موسوم به ویزای شنگن هستند.با توجه به اهمیت شرایط و مدارک برای اخذ ویزای شنگن   با ما همراه باشید تا شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزای معتبر را باهم مرور کنیم.

معرفی کلی ویزای شنگن

منطقه شنگن از 26 کشور تشکیل شده که شامل دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی، چک، آلمان، مجارستان ، اتریش و بلژیک می باشد.در صورتی که قصد سفر به هر کدام از این کشورها را داشته باشید میتوانید با توجه به هدف از سفر و مدت زمان اقامت خود به کشور مورد نظر خود درخواست ویزا بدهید .دارنده این ویزا با رعایت  قوانین میتواند در زمان اعتبار ویزا به تمامی کشور های فوق سفر کند .

انواع ویزای شنگن

نوع ویزای درخواستی به نسبت هدف شما از سفر تعیین می شود :

ویزا  نوع A

برای ترانزیت فرودگاهی

ویزا نوع B

برای ترانزیت فرودگاهی با مدت زمان حداکثر 5روز

ویزا نوع C

زمان اقامت با این ویزا  به صلاحدید سفارت تعیین شده و کوتاه مدت است

ویزای یک بار ورود Single entry

فقط برای یک بار ورود به حوزه شنگن قابل استفاده است و فارغ از اینکه مدت آن به پایان رسیده یا نه ، به محض ورود اعتبار آن به اتمام خواهد رسید

ویزای دو بار ورود

شرایط این ویزا مشابه ویزای یکبار ورود است با این تفاوت که شما دوبار اجازه ورود به حوزه شنگن را دارید.

ویزای چند بار ورود شنگن Multiple entry

با داشتن این ویزا شما میتوانید نصف مدت زمان ویزا را در حوزه شنگن اقامت داشته باشید .این ویزا معمولا به مدت 3 ماهه ، 6ماهه ، 1ساله و یا 2 ساله صادر میشوند .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

در اکثر کشورهای حوزه شنگن مدارک مورد نیاز مثل هم هستند .فقط ممکن است در جزئیات کمی تفاوت داشته باشند .در ادامه فهرست مدارکی که برای اخذ ویزای شنگن الزامی هستند رو مشاهده می فرمائید :

گذرنامه

 پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار بعد از تاریخ درخواست شده برای ویزا (به همراه کپی از صفحه اول و تمامی صفحاتی که شامل مهر و یا ویزا هستند )

مدارک هویتی

شامل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

عکس

سه قطعه عکس رنگی،زمینه سفید،تمام رخ، عکس جدید مطابق با ظاهر فعلی درخواست دهنده ، در ابعاد 3/5  در 4/5

منابع مالی و اسناد ملکی

مدارک شغلی

شامل روزنامه رسمی و یا جواز کشب ، گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت به امضای مدیرعامل و ذکر سمت شغلی،حقوق ماهانه،زمان اشتغال به کار و زمان موافقت شده با مرخصی.سابقه بیمه شخص درخواست دهنده

مدارک مالی

نامه تمکن مالی از حساب شخص متقاضی (که مانده آن نباید کمتر از 60 میلیون تومان باشد ) به همراه ریز پرینت سه ماهه یا شش ماهه

مهم : 1-به هیچ وجه مبلغ سنگین به حساب واریز و یا از حساب برداشت نکنید .

        2-تا زمان مشخص شدن نتیجه درخواست ویزا ، به موجودی حساب خود دست نزنید .

اسناد ملکی

اصل سند ملکی به نام شخص متقاضی

مدارک مربوط به سفر

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

بیمه مسافرتی (برای هر نفر حداقل هزینه 30هزار یورو را پوشش دهد)

برگه تائیدیه رزرواسیون-واچر هتل

دعوتنامه

اصل دعوتنامه ب همراه مدارک شخص دعوت کننده

مهم : داشتن دعوتنامه برای دریافت ویز الزامی نیست .ولی برای کشورهایی مانند آلمان و یا اتریش که توریستی نیستند درخواست ویزا بدون دعوتنامه توصیه نمیشود.

 

** ترجمه و یا عدم ترجمه مدارک شما بر اساس سفارت مورد نظر شما تعیین می گردد **

درخواست ویزای شنگن به چه کسانی توصیه نمیشود؟

یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای شنگن،  بند 9 و یا همان عدم بازگشت است .در صورتی که متقاضی توانایی اثبات وابستگی و قصد بازگشت به کشور ( با توجه به مدارک فوق ) را نداشته باشد، درخواست ویزای شنگن توصیه نمیشود .

چگونه با کمترین مدارک ویزای تضمینی بگیریم؟

با توجه به تفاوت شرایط و مدارک افراد متقاضی و همچنین تفاوت درجه اهمیت هر مدرک برای سفارت ، در صورت تمایل میتوانید با تماس به شماره 75135-021 و دریافت مشاوره رایگان از مشاوران مجرب خسروان سیر مناسب ترین کشور را انتخاب نموده و احتمال رد شدن درخواست ویزا را به حداقل برسانید .

به گفتگو بپیوندید 7 دیدگاه